Jdi na obsah Jdi na menu
 


Valmet Harverstor

16. 7. 2008
HARVESTOR
 
Va941_1_VB1R0503.jpg941.1.jpg
Síla potřebuje mozek

Valmet 941.1 je nový a zvláště výkonný harvestor konstruovaný pro operace s vysokými požadavky. Silný motor, robusní rameno jeřábu, odolná hlavice a nový řídící systém MaxiXplorer jsou předpokladem pro zvýšenou produktivitu.
Jedním z hlavních nových rysů harvestoru Valmet 941.1 je řídící systém MaxiXplorer, pracující na bázi Windows. Poskytuje operátorovi veškeré potřebné informace v optimálním rozložení na displeji. Má možnost vytváření informačních tabulek, které ukazují např. stav stroje a produkci za požadovaný čas.
Dalším rysem systému MaxiXplorer je postupový managment a řízení funkcí řezání. Rychlost řezu je značně zvýšena a umožňuje využívat veškerých ceníkových tabulek. Použití je snadnější, pružnější a přehledy jsou lepší pro orientaci. Zprávy o produkci nyní používají databázovou technologii, přístup k datům je rychlejší a složky jsou jednodušší.
Hardware se změnil u řídícího počítače se samostatným displejem a stroj je vybaven novým počítačem pro řízení funkcí chassis. Počet spojovacích kabelů je minimalizován. Výsledkem je lepší výkon s rychlejší komunikací jednotlivých zařízení.
Valmet 941.1 je vybaven motorem turbo diesel, jež je základem výkonu stroje. Kroutící moment má vrchol v nízkých otáčkách, což snižuje spotřebu paliva.
Pohodlí, které poskytuje kabina harvestoru Valmet 941.1, je nejlepší na světě. Kabina je velká a prostorná, s dostatečným prostorem nad hlavou. Sedadlo řidiče je otočné a umožňuje pohodlný posed všemi směry. Ergonomie je doladěna do posledního detailu. Prioritou je přístup čistého vzduchu a je snadné umístit vše, co operátor potřebuje pro svoji práci, do prostorných odkládacích schránek.

 i_tdata.gif Technická data
   
Přibližná hmotnost: 23.500 kg
Standardní šířka: 2.990 mm
Motor:    SisuDiesel 84 CTA 6-válec turbo
Výkon:  210 kW DIN (285 ks) při 1.600 ot/min
Kroutící moment:   1.300 Nm při 1.500 ot/min
Kabina:  otočná s nivelizací
Jeřáb:    CRH 24
Dosah: 10m, 8,1m
Kácecí hlavice: Valmet 370.2, Valmet 370E
Řídící a informační systém:   MaxiXplorer