Jdi na obsah Jdi na menu
 


CLAAS TUCANO 450

11. 6. 2008

TUCANO přijíždí...
Nová sklízecí mlátička CLAAS se žene na naše pole : TUCANO. Mnoho stejných prvků ze série LEXION je použito v tomto prémiovém stroji který se bude řadit do vyšší střední třídy. TUCANO je ideální pro jakoukoliv farmu protože může být flexibilně vybaveno podle požadavků zákazníka.

Na obrázku můžete vidět vlajkovou loď této nové řady sklízecích mlátiček firmy CLAAS, TUCANO 450.

Základní informace:

Přípojné adaptéry
Pro maximální flexibilitu řady může být TUCANO vybaveno celým sortimentem přípojných zařízení CLAAS žacích lišt a adaptérů (kukuřice, slunečnice, atd.). Další novinkou je připojení žacích lišt VARIO které jistě znáte ze strojů LEXION.

Mláticí systém
Mimo nejmenší model TUCANO 320 který je vybaven pouze jedním mláticím bubnem všechny sklízecí mlátičky TUCANO 400 jsou vybaveny známým mláticím ústrojím APS(urychlovací mláticí buben před hlavním mláticím bubnem).

Zásobník

Jednou z největších novinek je umístění zásobníku za kabinou. Díky tomu jsme dosáhli navýšení objemu zásobníku na 6500 litrů u nejmenšího modelu TUCANO 320 a 9000 litrů u modelu TUCANO 450. Tyto hodnoty jsou o 800 litrů větší oproti předchozím modelům.TUCANO je schopno vyprázdňovat zásobník rychlostí 75 l/s.

Nová kabina
Nová řada TUCANO přichází s kompletním novým designem kabiny a změněnými dalšími prvky.
Jedním z nejdůležitějších je multi-funkční joystick z jehož pomocí můžeme ovládat celý stroj.

Motor
Nové TUCANO je vybaveno osvědčenými motory Mercedes ovšem s navýšením výkonu oproti starším modelům MEDION a MEGA.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek